Tül

Tül Dikey Perde. Bu Kategoride 8 Perde Bulunmaktadır. Kırmızı Tül Dikey Perde. 194,85 TL. 121,37 TL. Yeni ÜRÜN! Karışık Renk Tül Dikey Perde.

Responsive image
YAZAR
Berrin Karakaş
DOSYA BOYUTU
9,63 MB
YAYIN TARIHI
2005
DIL
Türkçe
ISBN
9789756287439

Tül harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Berrin Karakaş. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Berrin Karakaş'den Tül kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Buradan, Tül'den önce Sidre'deydim Anlayacağınız, birazfazla tepelerdeydim. Hiçbir şeyim yoktu. Bir Allah, bir dekelimelerim. Birde; ölü şairlerim, yazarlarım, doğmamış,doğdurulmamış, öldürülmüş, bir dolu yazar arkadaşım... Onlara göre şanslıydım. Elimden tutmuştu bir yazar da,Okuyan-us'a götürmüştü ben- denizi sonunda. Gidecekti nihayet yazdıklarım, kalplerin kulaklarına. İlk kitabım Sidre, hayata karışacaktı.Sidre kendi halinde, gidemedi elbet o ağır haliyle, çok insanın kalbine. Modası geçmiş yazarlara âşıktım çünkü. Modası geçmiş zamanlara... Eskiydim çok, bu gıcır gıcır, yeniler arasında. Şu postmodern hayata, bir türlü post serememiştim.Sonra, sıyırdım postumu attım. Dedim ki; "Bir fikir geliştireyim.'Bir gece yine fazla şiirlenince, bir muziplik yapıştı beynime. Budefa herkes sevsin beni istiyordum, herkes şiirlensin, benimlegelsin.Çırılçıplaktım bu defa. Ne ölü yazarlarım, ne kelimelerim, nedualarım...Sadece; çırılçıplak bir gerçek...Soyunmuştum işte bütün "eski'liğimden. İkinci kitabım Tül'ünüzerine, yuvarlak mı yuvarlak popolu bir kadın kondurmuştum. Bu çıplak kadın, "eski" ve unutulmuş şeyleri okumaktan hoşlanmayanlara da götürecekti beni. Çıplak kadının içinden, ağır mı ağır bir hayat çıkacaktı. Kandıracak mıydım onları? Hayır kandırmayacaktım. Çünkü Tül'ün içine, çıplak mı çıplak, gerçek mi gerçek, bir "hayat" saklamıştım.Berrin KarakaşSidre: Berrin Karakaş'ın ilk kitabıydı. İlk baskısını 1.000 adetyaptık. "İlk" baskı son baskı oldu.Birçok röportaj da yapıldı, birçok hayranı oldu. Ama kitapsatmadı. Arka kapağında Cem Mumcu Berrin'e destekveriyordu. "Bu kitabı okuyun" diyordu, bizlere iyi edebiyattavsiye ediyordu Berrin'le. O mu anlaşılmadı?Kimse Sidre'yi ve Berrin'i sevmedi mi?Şimdi bu kitap satsın istiyoruz.Satan kitapların bir kısmının satma sebebinin kapakları ya da isimleri, yani kabaca ilk bakışta insana vaat ettikleri olduğunu biliyoruz hepimiz. Bunlar iyi kitap değil demiyoruz.Satabilecek bir paket içinde iyi bir ürün sunuyoruz.İyi kitap satmaz demiyoruz.Kitap fiyatlarını pahalı bulanlar var. Ama kapağında çıplak birkadın var diye bir kitabı alacak çok sayıda insan var (mı) merakediyoruz?Nasılsa daha kötüsü olmaz dedik, bakalım dedik...Tül gibi bir edebiyatı Çıplakla örttük.Surete kananlar kendilerine kanacaklar. Diğerleri, kapakyüzünden kitabı edinmediyseniz özür dileriz...Sayfa Sayısı: 214Baskı Yılı: 2005Dili: TürkçeYayınevi: Okuyan Us Yayınları 


Tül perde modellerinde en uygun fiyatlar Dekorazon'da! Renkli, hazır, düz gibi seçenekler bulabileceğin, Fransız tül perde modellerini incelemek için hemen tıkla!